Biuro prasowe

kup bilety online

Kultowa BIAŁA BLUZKA w OCH-Teatrze

OCH-Teatr zaprasza 25 i 26 maja 2024 na spektakl BIAŁA BLUZKA – rzadko grany, uwielbiany przez publiczność mondram Krystyny Jandy w reżyserii Magdy Umer. To jedna z najbardziej wzruszających opowieści kobiety i o kobiecie. Adaptacja sceniczna prozy Agnieszki Osieckiej przenosi widzów w realia stanu wojennego. Spektakl opowiada o dążeniu do przystosowania się do życia w warunkach pełnych zakazów, cenzury i ograniczeń.

Krystyna Janda stwarza postać kobiety zmagającej się z trudnymi realiami życia w ówczesnej Polsce, stworzoną z dwóch przeciwnych osobowości - porządnej i pedantycznej Krystyny oraz szalonej Eli, które prowadzą ze sobą dialog i walczą w jednej osobie.

BIAŁA BLUZKA miała swoją prapremierę na wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w 1987 r. i odniosła niebywały sukces. Po latach, w 2010 roku wystawiona na nowo w OCH-Teatrze bardzo szybko okazała się kultowym przedstawieniem granym w całej Polsce. Powrót do tej opowieści stał się okazją do zaprezentowania jej nowemu pokoleniu, poznaniu przez nie klimatu i kolorytu minionych czasów przez pryzmat współczesnych interpretacji. Monodram wypełniony wspaniałymi piosenkami Agnieszki Osieckiej i materiałami archiwalnymi stanowi unikalne wydarzenie teatralne.

Spektakl z muzyką opracowaną i pod kierownictwem Janusza Bogackiego. Na scenie występuje zespół muzyczny w składzie: Janusz Bogacki (fortepian), Tomasz Bogacki (gitara), Paweł Pańta (kontrabas), Bogdan Kulik (perkusja) oraz Patryk Dobosz (perkusja) został wyreżyserowany przez Magdę Umer, która również przygotowała adaptację.

Zapraszamy serdecznie do OCH-Teatru, aby doświadczyć tej poruszającej historii na żywo.

Mecenas Technologiczny Teatrów

billenium

Doradca prawny teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

PARTNER OCH-TEATRU

SHUK maxfilm

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

mkidn

PREMIERY W 2024 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

Wyborcza logo Logo poziom kolor Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X