Z ostatniej chwili

kup bilety online

Jakże aktualny CIEMNY GRYLAŻ!

Owacjami dla aktorek i aktorów, reżysera Cezarego Żaka i współtwórcy Stanisława Tyma zakończyła się premiera CIEMNEGO GRYLAŻU w niedzielny wieczór w Och-Teatrze. Widzowie zgodnie mówili, że ostra satyra sprzed 44 lat wcale się nie zestarzała, a znakomita konstrukcja sztuki, soczyste charaktery i kapitalny język są nadal aktualne i żywe.

Równie serdecznie fetowano Jolantę Zykun - żonę drugiego z autorów sztuki, Jerzego Dobrowolskiego i jego dwie córki. A Stanisław Tym w krótkiej mowie po oklaskach zwrócił się właśnie do nieżyjącego niestety od 1987 roku przyjaciela, zapewniając, że musi on z pewnością słuchać i że też cieszy się z premiery.

Bardzo śmieszne - puentowano - ale też w pewien sposób straszne, że wykpiona do cna w CIEMNYM GRYLAŻU PRL-owska groteskowa rzeczywistość wcale nie odeszła w przeszłość. Że wciąż jej elementy żyją we współczesnej Polsce ,a nawet miewają się w niej dobrze.

Serdecznie zachęcamy, żeby osobiście to ocenić! Jest jeszcze troszkę biletów na spektakle 18, 19 i 22 marca oraz na kolejne - kwietniowe i majowe  

Mecenas Technologiczny Teatrów

billenium

Doradca prawny teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

PARTNER OCH-TEATRU

SHUK maxfilm

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

mkidn

PREMIERY W 2023 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

Wyborcza logo Logo poziom kolor Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X