Aktualności

kup bilety online

Już tylko 10 dni do premiery CIEMNEGO GRYLAŻU

Już w niedzielę 17 marca premiera niezwykłej komedii Jerzego Dobrowolskiego i Stanisława Tyma, którą ze względów cenzuralnych po raz pierwszy udało się wystawić dopiero po zwycięstwie „Solidarności”, jesienią 1980 r. w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Rzecz dzieje się w redakcji gazety „Płonąca żagiew” niby w Rumunii. Rzecz dzieje się także niby w latach 70, ale to mechanizmy działania, myślenia i zachowań mediów publicznych i z całego PRL‐u, i z ostatnich – oby bezpowrotnie minionych – lat. Są one tu obnażone i precyzyjnie wyśmiane. Spektakl ma za zadanie ostrzegać i je przypominać (historia lubi się powtarzać). Ale przede wszystkim jest to wspaniała komedia z galerią pysznych, charakterystycznych postaci. Reżyseruje (i gra rolę redaktora naczelnego) Cezary Żak, A partnerują mu: Marta Chodorowska, Iza Dąbrowska, Katarzyna Kołeczek, Ilona Ostrowska, Weronika Warchoł, Jarosław Boberek, Bartłomiej Firlet, Michał Sitarski, Wojciech Solarz, Grzegorz Warchoł, Jakub Zając i Michał Zieliński.

Przedstawiamy gorące (choć jeszcze nie w dekoracjach i tylko częściowo w kostiumach) zdjęcie z czwartkowej próby, na którą zawitał sam pan Stanisław Tym!

Zapraszamy na spektakle 18-19, 22-24 marca, 29-30 kwietnia oraz 1 i od 27 do 29 maja. Życzymy dobrej zabawy i zawsze potrzebnej w takich sprawach, refleksji.

Mecenas Technologiczny Teatrów

billenium

Doradca prawny teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

PARTNER OCH-TEATRU

SHUK maxfilm

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

mkidn

PREMIERY W 2023 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

Wyborcza logo Logo poziom kolor Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X