Aktualności

kup bilety online

Do obsady spektaklu BIG BANG dołącza Piotr Szwedes!

Aktor zastąpi Andrzeja Konopkę w roli Naukowca w spektaklu BIG BANG w reż. Piotra Ratajczaka. 

Piotr Szwedes, polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej. Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

W 1992 otrzymał wyróżnienie jury i nagrodę na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych za rolę Pana Martina w "Łysej Śpiewaczce" Eugene lonesco. Nominowany do nagrody Złota Kaczka jako najlepszy aktor (1996). Występował w Teatrze Studyjnym 83 im. Juliana Tuwima w Łodzi oraz w warszawskim w Teatrze Studio, Teatrze Ochoty, Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, w Teatrze Nowym, Komedia, Bajka,  Kamienica i Teatrze Syrena.

Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról teatralnych. Występuje w spektaklach w całej Polsce, reżyseruje i produkuje spektakle.

Zagrał w filmie Krzysztofa Zanussiego Cwał (1995) u boku Mai Komorowskiej, jak również główną rolę u boku Krystyny Jandy w filmie Krzysztofa Zanussiego Niepisane prawa (1996). Popularność zawdzięcza roli maturzysty Roberta „Prymusa” Ratackiego w filmie sensacyjnym Jarosława Żamojdy Młode wilki (1995) i Tomka Gabriela, syna Marty i Wiesława w serialu TVP2 Złotopolscy (1998–2009).

Prowadził programy "Jazda kulturalna" i "Załóż się" dla TVP2 oraz teleturnieje TVN: konkurs dla zakochanych "We dwoje" i program rozrywkowy "Ciao Darwin".

GALERIA ZDJĘĆ

Mecenas Technologiczny Teatrów

billenium

Doradca prawny teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

PARTNER OCH-TEATRU

SHUK maxfilm

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

mkidn

PREMIERY W 2024 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

Wyborcza logo Logo poziom kolor Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X