Aktualności

kup bilety online

 Nie żyje Leonard Pietraszak

Z wielkim żalem przychodzi nam pożegnać Leonarda Pietraszaka, wybitnego aktora teatralnego i filmowego i wspaniałego człowieka. 

Aktor urodził się i wychował w Bydgoszczy. W tym mieście ukończył liceum i rozpoczynał swoją przygodę z aktorstwem. W 1960 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSTiF w Łodzi. W latach 1960–1962 był aktorem Teatrów Dramatycznych w Poznaniu, a od 1962 do 1965 roku aktorem Teatru Polskiego w Poznaniu. Występował w teatrach warszawskich: w latach 1965–1971 w Teatrze Klasycznym, od sezonu 1971 do 1976 w Teatrze Komedii, w latach 1977–2008 w Teatrze Ateneum imienia Stefana Jaracza.

Swoją ostatnią rolę teatralną stworzył w spektaklu "Pocztówki z Europy" P. Suttona w reżyserii Krystyny Jandy w OCH-Teatrze.

Popularność i sławę Leonard Pietraszak zdobył dzięki wybitnym rolom teatralnym, a także filmowym: doktora Karola Stelmacha w "Czterdziestolatku", Krzysztofa Dowgirda w serialu "Czarne chmury", pułkownika Waredy w "Karierze Nikodema Dyzmy" czy Gustawa Kramera w kultowych "Vabanku" i "Vabanku II".

Leonard Pietraszak zostanie pochowany na Cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy.

Składamy najszczersze kondolencje Rodzinie i Bliskim.

Mecenas Technologiczny Teatrów

billenium

Doradca prawny teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

PARTNER OCH-TEATRU

SHUK maxfilm

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

mkidn

PREMIERY W 2024 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

Wyborcza logo Logo poziom kolor Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X